Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...

Dziś jest:
24.02.2024
sobota
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Smoker
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Robot - Coupe
Rational
LabelFresh
iPOS
LSI Software
Chef Mate
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Debic
Cukiernia M&K
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Belfood
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Prezentujemy obiekty
Grille gastronomiczne, grille do gastronomii, grillowędzarki


Grille gastronomiczne stanowią odpowiedź firm na zdobywający coraz więcej zwolenników sposób spędzania wolnego czasu - grillowanie. W Polsce grillowe spotkania, organizowane w gronie rodziny i przyjaciół, przypadły do gustu również uczestnikom dużych imprez plenerowych.

Firmy cateringowe i restauracje w sezonie letnim z powodzeniem serwują potrawy przyrządzane na grillach gastronomicznych. To idealna propozycja zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych uczestników zabaw.

Aby nic nie zmąciło wyjątkowej atmosfery takich imprez, warto zaopatrzyć się w profesjonalne urządzenie, które usprawni przygotowanie potraw i zapewni ich wysoką jakość. Na rynku dostępna jest szeroka oferta grillów do gastronomii i grillowędzarek, stworzonych z myślą o organizacji dużych i mniejszych imprez plenerowych.

Grille istnieją pewnie od czasu, kiedy człowiek nauczył się rozpalać ogień. Pieczone mięso jadano w Hiszpanii już 150 000 lat temu, a rożna do pieczenia konstruowano co najmniej 4500 lat temu. Na grillu piekł znany z ''Odysei'' Homera Achilles, który do przyrządzania mięsa używał przygotowanych przez siebie marynat.

Często, zamiast określenia grill, używa się słowa barbecue. Wzięło się ono stąd, że kiedy Hiszpanie dotarli do brzegów Ameryki, spotkali tam Indian, którzy bardzo często piekli mięso na kratce zwanej przez nich barbacoa.

Dzisiejsze grille gastronomiczne niczym jednak nie przypominają tych pierwszych, prymitywnych urządzeń do pieczenia mięsa. W Korei Południowej przyrządza się potrawy na specjalnych grillach, wmontowanych w środek stołu (po jednym urządzeniu na każdego uczestnika uczty). W Australii przygotowuje się na plażach całe bary z grillami gastronomicznymi, z których mogą korzystać wszyscy dookoła i piec przygotowane wcześniej mięso lub ryby albo owoce morza.

Do pieczenia na grillu gastronomicznym powinno się używać specjalnie do tego przeznaczonego węgla drzewnego, który nie wydziela szkodliwych dla zdrowia substancji. Absolutnie nie wolno stosować do tego celu kartonów, zadrukowanego papieru bądź pomalowanych desek. Tego typu materiały są nie tylko szkodliwe - źle też wpływają na smak przyrządzanych potraw.

Warto pamiętać, że dostępne na rynku grille do gastronomii i grillowędzarki pozwalają na właściwą obróbkę mięsa – przygotowuje się je na niezbyt dużym ogniu. Mięso kładzie się na ruszt dopiero wtedy, gdy palenisko się żarzy, a nie, gdy płonie.

Oferowane na rynku grille gastronomiczne pozwalają na jednoczesną obróbkę dużych porcji mięsa. W ofercie firm można znaleźć szeroki wybór wielu typów grillów do gastronomii: część z nich to duże, ciężkie ''maszyny'', które potrafią ważyć ponad 300 kilogramów, a w ciągu 2-3 godzin mogą obsłużyć nawet ok. 350 osób.

Grillowanie kojarzy się zazwyczaj z wykorzystywaniem węgla drzewnego – w ten sposób działa większość tego typu urządzeń. Do początków XX w. węgiel drzewny uzyskiwano głównie poprzez wypalanie drewna w stosach, obsypanych szczelnie ziemią lub obłożonych darnią. Obecnie w tym celu stosuje się stalowe retorty o pojemności wielu metrów sześciennych. Do wyprodukowania 1 kg węgla drzewnego potrzeba ok. 5 kg drewna.

Niektóre grille gastronomiczne opracowano z myślą o osobach preferujących przygotowywanie dań bez użycia węgla – na rynku można zatem znaleźć grille gazowe. Zwolennicy tego typu urządzeń zwracają uwagę na to, że są one zdrowsze od klasycznych grillów węglowych. Ponadto można także kupić grille elektryczne – używa się ich głównie w kuchniach, gdyż wymagają zasilania.

Ponadto, ze względu na szczególne potrzeby rynku gastronomicznego, można nabyć także specjalne grillowędzarki – łączą one w sobie funkcje grilla, wędzarki i rożna. Dzięki takim rozwiązaniom przygotowuje się jednocześnie wędzone ryby, grillowane mięso i mięso pieczone.

Warto wspomnieć, że smak i aromat wędzonego mięsa zależą w dużej mierze od drewna, jakiego używa się do procesu wędzenia. Na przykład do wędzenia drobiu można stosować drewno jabłoni i wiśni, które barwią skórę mięsa na ciemnobrązowo, przy czym jabłoń nadaje mięsu lekko słodkawy posmak, a wiśnie – nieco gorzki. Tymczasem do wędzenia ryb można wykorzystać między innymi drewno winorośli, klonu, akacji dębu czy olchy. Dąb nadaje miodowy smak potrawom, a niekiedy odrobinę goryczy. Najbogatszy smak owocowy uzyskuje się podczas wędzenia mięs przy użyciu drewna winorośli.

Wśród tak szerokiej oferty grillów do gastronomii każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało potrzebom konkretnej restauracji czy baru.

Firmy, które sprzedają grille gastronomiczne:

  • Smoker - grillowędzarki – firma sprzedaje nowość na polskim rynku: grillo-wędzarnie. Urządzenie jest wielofunkcyjnym połączeniem grilla, wędzarni i BBQ

 

Zobaczcie Państwo :
 
Wyposażenie restauracji
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Urządzenia gastronomiczne
Sprzęt gastronomiczny
Sprzęt barmański
Wypożyczalnie gastronomiczne
Piece konwekcyjno-parowe
 
Chemia do restauracji
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble hotelowe
Meble gastronomiczne
Grille do gastronomii, grille gastronomiczne, grillowędzarki
Zmywarki do restauracji
Odzież i tekstylia

 

Przejdź do katalogu firm>>>

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleďż˝ znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: Smoker CHEF UNITED PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Robvita Robot - Coupe Rational LabelFresh Cukiernia M&K Debic iPOS LSI Software Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Gastromix Heinz Polska Matlix Elmak Naczynia Polska CompArt International Baziółka Gros Frogut Alumast
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000