Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...

Dziś jest:
17.04.2024
środa
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Smoker
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Rational
Robot - Coupe
LabelFresh
iPOS
LSI Software
Chef Mate
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Cukiernia M&K
Debic
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Belfood
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Prezentujemy obiekty
Chemia do gastronomii


Chemia do gastronomii – to konieczny wydatek, kiedy prowadzi się restaurację, bar czy pub. Lokale korzystają z licznych sprzętów i urządzeń, których czyszczenie wymaga stosowania specjalnych preparatów.
 
Warto skorzystać z ofert firm, których środki przeznaczone są dla konkretnego sektora. Chemia stworzona specjalnie do gastronomii gwarantuje jakość i bezpieczeństwo stosowania.
 
Higiena to dzisiaj podstawa. Z jednej strony restauracje wdrażają programy HACCP w kuchni, aby zagwarantować bezpieczeństwo żywności. Nie wolno jednak zapomnieć o innych aspektach utrzymania czystości – chemia do gastronomii pomaga tam, gdzie higiena ma kluczowe znaczenie.
 
Kiedy kupuje się chemię do gastronomii, warto pamiętać o następujących kwestiach, które sprawią, że stosowane w lokalu środki czyszczące spełnią swoją rolę:
 • Unikanie ciasnych rogów. Niektóre powierzchnie czyści się o wiele łatwiej, niż inne. Nic tak nie kumuluje brudu i bakterii, jak wąskie i ciasne rogi i szpary. Należy zwrócić szczególną uwagę na takie miejsca – chemia do gastronomii sprawdza się przy ich czyszczeniu.
 • Trzeba kilka razy dziennie dokładnie czyścić miejsca, gdzie myje się naczynia i usuwa odpadki. Te obszary zawsze powinny znajdować się z dala od zasięgu wzroku klientów. Goście nie mogą zobaczyć lokomotywy napędzającej lokal. Wszystkie pudła, puste stojaki na naczynia i brudne szklanki powinny być trzymane poza polem widzenia klientów, podobnie jak wanienki pod barem albo na zapleczu. W takich miejscach gromadzi się sporo bakterii i brudu – chemia do gastronomii pomoże się uporać z tym problemem.
 • Warto przeprowadzić eksperyment, który pokazuje wszystkim pracownikom, jakie znaczenie ma chemia do gastronomii. W tym celu trzeba wykorzystać jakąś substancję fluorescencyjną i czarne światło. Pracownicy zanurzają dłonie we fluorescencyjnej substancji, a potem je myją. Następnie trzymają przez chwilę swoje ręce pod czarnym światłem – dzięki temu mogą się przekonać, ile brudu i bakterii znajduje się nadal na ich skórze. Następnie myją dłonie przy użyciu odpowiedniej chemii do gastronomii i znowu umieszczają je pod czarnym światłem. Tego typu ćwiczenia można także wykonywać na sprzęcie trwałym w restauracji – meblach, wyposażeniu i naczyniach. Dzięki temu każda osoba w lokalu widzi, jak na jakość usług wpływa odpowiednio dobrana i stosowana chemia do gastronomii.
 
Firmy, które sprzedają środki chemiczne dla gastronomii:
 • Ecolab – chemia do gastronomii – globalny lider w zakresie mycia, dezynfekcji, bezpieczeństwa żywności oraz szeroko pojętych systemów higieny
   
 • Les Higiena – od 1993 roku zajmuje się sprzedażą artykułów higieniczno - papierniczych na terenie całego kraju.
   
 • Reinex – chemia do gastronomii – producent profesjonalnych środków czystości. Specjalizuje się w produkcji środków utrzymania czystości dla hoteli, kuchni, szpitali.
   
 • Tork – marka kompletnych systemów higienicznych do łazienek instytucjonalnych i kuchni oraz czyściw przemysłowych do zakładów produkcyjnych i warsztatów.
 
Zobaczcie Państwo :
 
Wyposażenie restauracji
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Urządzenia gastronomiczne
Sprzęt gastronomiczny
Sprzęt barmański
Wypożyczalnie gastronomiczne
Piece konwekcyjno-parowe
 
Chemia do restauracji
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble hotelowe
Meble gastronomiczne
Grille do gastronomii, grille gastronomiczne, grillowędzarki
Zmywarki do restauracji
Odzież i tekstylia
 

Przejdź do katalogu firm>>>

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleďż˝ znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: Smoker CHEF UNITED PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Robvita Robot - Coupe Rational LabelFresh Cukiernia M&K Debic iPOS LSI Software Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Heinz Polska Gastromix Matlix Elmak Naczynia Polska CompArt International Baziółka Gros Frogut Alumast
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000