Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Zjawiskowa restaur...
Green Caffè N...
The Plate – ...
Nowe Menu Konesera
Qubus Hotel otwier...
Organic Coffee roz...
Green Caffè N...
Paladar – ka...
Sieć kantyn Aï...
Hotel Moniuszko na...
Przemysław Langows...
Nowy Szef Kuchni i...
Happy Art Hours...
Totalnie nowe, wyj...
Wyjątkowe otwarcie...
Hotelowa odwilż ce...
Budowa Hotelu Numb...
Nowe miejsce spotk...
Jazzowe walentynki...
Open day w THE BEL...
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Smoker
Tech - Prim
Makro Cash & Carry
Heute Service
LMS Online Sp. z o.o.
Winterhalter Gastronom...
HellCold
M&M Gastro
007Gastro.pl
Caffetea
Artykuły spożywcze
Pizzola
Sokołów
Nektar Natura
Uzdrowisko Wysowa S.A....
Barry Callebaut
Lemonia
Makro Cash & Carry
Belfood
Secpol
Iglotex
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Prezentujemy obiekty
Najlepsze miasto na city break w Polsce?


Rough Guides, wydawca słynnych przewodników, uznał Wrocław za najlepsze miasto do spędzenia weekendu w Polsce. Dowiedz się, dlaczego jeszcze w tym roku warto odwiedzić stolicę Dolnego Śląska.
 

Rough Guides to wydawca przewodników znanych na całym świecie. W swojej najnowszej publikacji uznał, że Wrocław jest najlepszym miejscem do spędzenia weekendu w Polsce. Dlaczego? Autor wskazał sześć argumentów:
  • Unikatowa atmosfera wrocławskiego Rynku – jest pełen kafejek i restauracji, żyje przez całą dobę.
  • Spektakularne widoki z nadodrzańskich bulwarów – malownicze są zwłaszcza  okolice Ostrowa Tumskiego, a także odrzańskie wyspy w centrum miasta.
  • Imponująca architektura modernistyczna – w tym przede wszystkim kompleks Hali Stulecia, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  • Nowoczesna polska kuchnia – wrocławskie restauracje chętnie sięgają po produkty regionalne.
  • Bogaty wybór piw z browarów rzemieślniczych – jest ich we Wrocławiu i bliskiej okolicy już ponad 10.
  • Rozwinięta i coraz nowocześniejsza hotelowa baza miasta.
Do Wrocławia przyciągają również wydarzenia związane z Europejską Stolicą Kultury 2016. – Dodatkowo wzbogacają i tak ciekawą ofertę kulturalną Wrocławia. 15-18 grudnia odbędzie się Weekend Zamknięcia Programu ESK z kilkudziesięcioma wydarzeniami rozgrywającymi się w całym mieście – to ostatnia szansa, aby stać się częścią kulturalnej stolicy mówi Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wrocław, który mieści się w futurystycznym, przypominającym kroplę wody budynku OVO Wrocław zaprojektowanym przez pracownię GSArch. To dziś symbol nowoczesnej architektury stolicy Dolnego Śląska.

Autor Rough Guides podkreśla, że DoubleTree by Hilton Wrocław wyznacza nowy standard na hotelowej mapie miasta, a w OVO Bar & Restaurant można spróbować polskiej kuchni w intrygującym, autorskim wydaniu. Jednym z największych magnesów Wrocławia jest również Afrykarium, do którego przyjeżdżają turyści z całej Europy. Afrykarium notuje dziś większą liczbę odwiedzających niż Wawel.  W siedmiu basenach (mieszczących w sumie 15 milionów litrów wody) można zobaczyć min. ryby raf koralowych, hipopotamy i krokodyle nilowe, kotiki afrykańskie, rekiny i morskie żółwie. 
 

Afrykarium wywołało efekt taki sam, jak podobne obiekty w innych europejskich miastach, znacznie zwiększając liczbę turystów, którzy odwiedzają stolicę Dolnego Śląska. To nie tylko Niemcy czy Anglicy, lecz także Włosi, Francuzi i Hiszpanie. Coraz więcej jest pasażerów przylatujących do nas z Warszawy, w tym zorganizowanych grup wycieczkowych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Wrocław ma dziś bardzo rozbudowaną siatkę połączeń lotniczych, w tym także na trasie do Warszawy. Z Lotniska Chopina do stolicy Dolnego Śląska lata codziennie już 9 samolotów, w tym sześć PLL LOT oraz trzy tanich linii Rynair. Rozkład lotów umożliwia wygodne zaplanowanie weekendowego wyjazdu do Wrocławia. Tym bardziej, że Warszawę dzieli od stolicy Dolnego Śląska tylko godzina lotu.

Do Wrocławia łatwo dojedziemy też koleją lub samochodem. Autostrada A4 łączy stolicę Dolnego Śląska z południem i zachodem Polski, a droga szybkiego ruchu umożliwia szybki dojazd z Łodzi i Warszawy. Kończy się również budowa drogi S5, dzięki której znacznie skróci się podróż do Wrocławia z Wielkopolski i regionów Polski północnej.

DoubleTree by Hilton Wrocław znajduje się przy ulicy Podwale 84 we Wrocławiu.
 
Źródło: www.roughguides.com

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleć znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: PAPSTAR Pizzola Smoker Tech - Prim Espiga Iguana - Gastro easyFairsŽ Poland CTK Doram Piórex LMS Online Sp. z o.o. RATIONAL Sp. z o.o. Uzdrowisko Wysowa S.A. Iglotex Secpol Soda Pluss HRC Serwis Dora Metal ABC Espresso M. Ferber Wypożyczalnia Sprzętu Cateringowego Sokołów Tableart Tomasz Miszczak Robot - Coupe Belgium`s Best Heute Service Senso Gastro Nektar Natura Menos Werner & Mertz POSbistro M&M Gastro
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000