Oszczędzamy czas, redukujemy koszty, zwiększamy Państwa zyski ...
Wybierz serwis
Nowe produkty i usługi
Strona główna
Informacje biznesowe
Twoja kariera
Giełda pracy
Giełda ogłoszeń
Zapowiedzi
Targi i wystawy
Hotele w Polsce
Konkursy i pokazy
Restauracje w Polsce
Mistrz poleca - Przepisy
Serwis hotelarski
Filmy Gastronomiczne
HACCP
5555 porad
Alkohole
Forum ekspertów
Forum dyskusyjne
Akademia Gastrony
Katalog produktów
Katalog firm
Prezentujemy obiekty
Stowarzyszenia i organizacje
Wydawnictwa branżowe
Katalog firm
Dodaj firmęnew!
Ostatnio dodane firmy
Urządzenia i sprzęt
Kaleta Chłodnictwo Prz...
Testo
Winterhalter Polska
Robot - Coupe
Rational
Smoker
LabelFresh
Chef Mate
Grill Kamado
expondo
Artykuły spożywcze
Pizzola
Robvita
Debic
Cukiernia M&K
BOBOQ POLAND
Heinz Polska
Elmak
Baziółka
Frogut
Hello Coffee
Podział branżowy firm
Urządzenia i sprzęt
Profesjonalne zmywarki
Zmywarki do restauracji
Zmywarki do gastronomii
Sprzęt barmański
Wyposażenie gastronomii
Wyposażenie hoteli
Wyposażenie restauracji
Sprzęt gastronomiczny
Urządzenia gastronomiczne
Meble hotelowe
Piece konwekcyjno – parowe
Chemia do restauracji
Odzież i tekstylia
Chemia do gastronomii
Meble nierdzewne
Meble gastronomiczne
Artykuły spożywcze
Sosy i marynaty do gastronomii
Warzywa mrożone do gastronomii
Makarony dla gastronomii
Kawa dla gastronomii
Artykuły cukiernicze
Artykuły piekarnicze
Przyprawy gastronomiczne
Owoce morza
 Pomoc,  Poczta
Prezentujemy obiekty
Albertina Chardonnay 2016 – udany projekt Winnicy Wieliczka z Albertina Restaurant & Wine


Albertina Restaurant & Wine przy Dominikańskiej 3 w Krakowie serwuje doskonałe wina świata i dania typu fine dining, subtelnie zaskakujące wytrawnych koneserów smaków nieoczywistych. Wielu z nich doceni z pewnością informację, że w Albertinie kochają wino tak mocno, że postanowili o stworzeniu własnego. Właściciele zainicjowali bezprecedensową współpracę z Winnicą Wieliczka, której efektem jest autorskie, spersonalizowane wino: Albertina Chardonnay 2016.

Krakowska restauracja Albertina lubi zaskakiwać swoich gości, nieustannie wprowadzając do swojej oferty propozycje najczęściej niedostępne w regionie, a nawet w skali całego kraju. Wyróżnia ją choćby rzadko spotykany i jednocześnie największy w Polsce system dyspenserów do wina Enomatic z autorską selekcją aż 32 wyjątkowych etykiet, dostępnych na kieliszki. Lokal wyposażony jest również w  profesjonalne homarium z zawsze świeżymi homarami, krabami i ostrygami. Natomiast bieżąca karta menu, autorstwa Grzegorza Fica - współwłaściciela i szefa kuchni, została zainspirowana jego paryską współpracą z najlepszym kucharzem na świecie - Pierre Gagnairem. Mimo wielu spektakularnych osiągnięć, Albertina nie ustaje w staraniach, by jej nazwa kojarzona była z najwyższą jakością i niecodziennymi ukłonami w stronę gości.
 
 
Jesteśmy z Grzegorzem zgodni, że prowadzenie własnej restauracji to wymagająca, nie mająca końca praca. W naszym przypadku szczęśliwie przeplata się ona z pasją i silną potrzebą zaskakiwania. Codziennie przygotowujemy więc Albertinę z taką samą starannością, jak w dniu jej inauguracji. I każdego dnia opracowujemy kolejną koncepcję, której celem jest z jednej strony podziękowanie stałym bywalcom za ich lojalność, a z drugiej – zachęcenie kolejnych osób do osobistego zweryfikowania naszych starań – o swojej pracy opowiada współwłaścicielka Barbara Zamorska.

Imponujący wybór wina w lokalu jest ewidentnym świadectwem wiedzy i doświadczenia w świadomej, starannej, wysublimowanej selekcji. O czytelnym zamiłowaniu właścicieli do tego trunku świadczy zaskakująca premiera polskiego wina o nieprzypadkowej nazwie: Albertina Chardonnay 2016. – Nawiązaliśmy owocną współpracę z biodynamiczną Winnicą Wieliczka, która produkcją wina z powodzeniem zajmuje się od 2012 roku na słonecznym wzgórzu w Pawlikowicach, nieopodal Wieliczki. Do projektu przekonało nas imponujące doświadczenie Agnieszki Rousseau  oraz determinacja Piotra Jaskóły, by winorośle wzrastały w zamkniętym, naturalnym ekosystemie. Barbara Zamorska prezentuje butelkę białego wina z autorską etykietą Albertina Chardonnay 2016. – To fantastyczne uczucie - móc naszym gościom zaserwować wino, w którego proces produkcyjny byliśmy osobiście zaangażowani i mogliśmy śledzić jego poszczególne etapy. Można mi śmiało uwierzyć, że takie wino smakuje zdecydowanie wyraźniej i już na zawsze pozostaje w pamięci.
 


Chardonnay 2016 z Winnicy Wieliczka zostało wyprodukowane dla restauracji Albertina z klasycznego, burgundzkiego szczepu winogron, zebranego w pierwszym tygodniu października 2016 roku. Tradycyjna, również burgundzka metoda fermentacji dała w efekcie wino świeże, długie, pełne w smaku, aromatyczne, o zapachu owoców tropikalnych, gruszek, orzechów laskowych i kwiatu akacji. Jego walory doskonale współgrają w połączeniu z kozimi serami, białym mięsem i rybami, a przede wszystkim z  homarem, który nieprzypadkowo został umieszczony na autorskiej etykiecie. Jest to bowiem kontynuacja świadomej, wyważonej sugestii doboru win do dań tzw. wine pairing, z którego słynie krakowska Albertina. Wino przechowywane po otwarciu przez kilka dni w lodówce – rozwija się, ładnie się utlenia i nie traci na jakości. Sporadycznie pojawiający się na dnie butelki osad świadczy o naturalnym procesie dojrzewania i ekologicznej produkcji. O terminie winobrania i tempie zbiorów zadecydowały próby i uważne analizowanie prognozowanych warunków atmosferycznych. Dzięki czujności i doświadczeniu winiarzy udało się zebrać grona chardonnay o wyjątkowych, rzadko spotykanych w Polsce parametrach. Ich elitarne walory można wyczuć w 1728 kolejno numerowanych butelkach, a w tym właśnie w winie Albertina Chardonnay 2016 – produkcie wyjątkowym, stworzonym z ogromnym poszanowaniem natury.

Winnica Wieliczka to zdecydowany pionier wśród polskich winnic, prowadzonych w systemie biodynamicznym. Uprawiane krzewy wzrastają bez syntetycznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych. Jej założyciele: Agnieszka Rousseau i Piotr Jaskóła deklarują, że nie walczą z naturą, lecz starają się maksymalnie wykorzystać jej potencjał i cykliczność. Z tego powodu na terenie pawlikowskiego wzgórza pozostawiono stary sad, a len, gorczyca, rzepak, słoneczniki i zioła rosną tuż obok takich szlachetnych odmian winorośli europejskiej Vitis vinifera, jak: Chardonnay, Riesling, czy też Merlot i Cabernet. Docenia się tu m.in. pracę pszczół, które korzystają z nektaru licznych kwiatów, krzewów i drzew. Nic zatem dziwnego, że winnicę opuszczają wyjątkowe wina, które nie wymagają odkwaszania lub dosładzania. Naturalne, świeże, zaskakujące przenikającymi się aromatami, wytrawne wino Albertina Chardonnay jest zatem kwintesencją priorytetów, jakim hołdują właściciele restauracji i winiarni Albertina w Krakowie.

Albertina Restaurant & Wine
Zlokalizowana w Krakowie przy ulicy Dominikańskiej 3 restauracja z winiarnią to unikatowy i zdecydowanie udany projekt, za którym stoi Barbara Zamorska oraz Grzegorz Fic. Starannie przygotowane wnętrza subtelnie dzielą lokal na elegancką część restauracyjną oraz przestronną, klimatyczną winiarnię. Miejsce wyróżnia kuchnia typu fine dining, z imponującą ofertą dań przygotowywanych z bezkompromisowo najlepszej jakości produktów i na bazie bogatego doświadczenia szefa kuchni. Goście Albertiny, oprócz rzadko spotykanych w kraju połączeń smaków, doceniają także największy w Polsce system dyspenserów z wyborem 32 gatunków wina, jakie można degustować na kieliszki. Z kolei profesjonalne homarium z bogatą zawartością owoców morza jest gwarancją maksymalnie świeżych dań. To jedno z miejsc, które sukcesywnie wpisują się na stałe na gastronomicznej mapie Polski.

Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione. Wersja do druku         Poleć znajomym

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę opinii wyrażanych przez użytkowników na łamach forum dyskusyjnego Gastrona.pl
Zapoznaj się z regulaminem.


KATALOG FIRM, Ostatnio dodane firmy: PAPSTAR Pizzola Kaleta Chłodnictwo Przemysłowe Testo Winterhalter Polska Robot - Coupe Rational Robvita Smoker LabelFresh Cukiernia M&K Debic Chef Mate Grill Kamado BOBOQ POLAND expondo TECNOINOX Gastromix Heinz Polska Matlix Elmak Naczynia Polska Baziółka Gros Frogut Alumast HAGEA Kocham Wodę Metro-Catering-System Internorga
 O Nas |  Kontakt |  Zarejestruj się |  Klub Gastrony |  Bezpłatne konto |  Bezpłatny biuletyn |  Polityka Cookies |  Opinie o nas |  Cennik |  Nasi Klienci
Copyright by Gastrona.pl 2000